Den 7 / Akaba a Rudé moře

Akaba a Rudé moře

Marně přemýšlím, co o městu napsat. Nemáme odtud ani moc fotek, prostě město na břehu Rudého moře. Jen jsme se tu potulovali, nakupovali dárky a na půl dne se přejeli vykoupat kus za město. Pláže a šnorchlování podprůměrné, ale tepla bylo dost. Největším zážitkem byla asi návštěva holiče, který mi škubal obočí speciálním chvatem pomocí běžné černé nitě a vracení auta do půjčovny. Půjčovna neměla pobočku na letišti, tak mi řekli, ať ho nechám prostě odemčené na parkovišti a klíčky dám pod sedadlo. A jak řekli, tak jsem udělal. Nejpíš ho našli, protože mi z karty cenu za zánovní Mazdu 6 nikdo dodnes nestrhnul.

Letiště je tu malé, naše letadlo letící po půlnoci bylo v zásadě poslední – další letělo až ráno v sedm. Nic zásadního se nestalo, v Istanbulu nám letadlo neuletělo (!) a do pražských cca 8 stupňů celsia jsme přiletěli ráno kolem deváté hodiny.

Těšíme se na to, jak si budeme vařit kafe s kardamomem, namažeme děti bahnem z mrtvého moře a budeme vzpomínat na Mrtvé moře a jeden večer se obrníme trpělivostí a podíváme se na hd verzi Lawrence z Arábie :).